دره ی دانوم مالزی - Danum Valley - صباح مالزی طبیعتی بکر و دست نخورده
  • مربوط به موضوع » <-CategoryName->

دره ی دانوم والی صباح مالزی

دره ی دانوم والی مالزی - Danum Valley - صباح مالزی طبیعتی بکر و دست نخورده که تحت حفاظت دولت مالزی قرار دارد . این منطقه جالب و دارای طبیعت وحشی در وسعتی حدود 438 کیلومتر مربع و مملو از دشت و جنگل است. این منطقه بسیار منحصر به فرد است . و به همین خاطر شکار، قطع درختان و دیگر دخالت انسان ها در این منطقه کاملا توسط مسئولین در حال کنترل است. دانوم والی صباح مالزی منطقه ای امن برای پرندگان و پستانداران و وجود پرندگان زیبا و حیوانات کمیاب مانند میمون شبگرد هندی، کرگدن سوماترایی و …  است . که خود این موضوع باعث جذب بسیاری از گردشگران و توریستها به این منطقه شده است. بازدیدکنندگان در این منطقه با محل زندگی بسیاری از پستانداران و پرندگان آشنا می شوند و تجربه ای تازه از شگفتی های جنگل های گرمسیری به دست می آورند.دره ی دانوم والی دارای تپه است، اما کوهستانی به حساب نمی آید. بلندترین نقطه از تپه های این منطقه، 1093  متر است.

تور مالزي

بزرگترین گل دنیا و جهان به نام زنبق بدبو - Rafflesia -در مالزی می باشد
  • مربوط به موضوع » <-CategoryName->

دیدنی ها و جاذبه های مالزی بزرگترین گل دنیا

از دیدنی ها و جاذبه های طبیعی مالزی می توان از بزرگترین گل دنیا و جهان به نام زنبق بدبو - Rafflesia -نام برد.گل  رافلسیا ،زرآوند و یا زنبق بد بو  با قطر 90 سانتیمتر بزرگترین گل سراسر دنیا می باشد که در کشور های مالزی و اندونزی یافت می شود .چنان چه مایلید این گل را از نزدیک ببینید باید به جنگلهای صباح و ساراواک در مالزی و یا به جاوا و سوماترای اندونزی سفر کنید.و یا هنگامی که از تور های مالزی و اندونزی استفاده می کنید. زمانی را جهت دیدن این گل در نظر بگیرید.این گیاه زندگی انگلی دارد و فاقد برگ ،ریشه،ساقه می باشد واز طریق گرده افشانی تولید مثل می کند.عطر و بوی بد گیاه در زمان شکوفه دادن مانند بوی گوشت فاسد است که هر چند برای انسان ناخوشایند است. اما برای حشرات چنین نیست و  باعث جذب و بدام افتادن آنها می شود.محیط زیست ایالات مالزی برای از این گیاه برنامه حفاظتی دارد.

 

تور مالزي

یکی از مکان ها و دیدنی های مالزی مسجد سلطان عمر سیف الدین می باشد
  • مربوط به موضوع » <-CategoryName->

یکی از مکان ها و دیدنی های مالزی مسجد سلطان عمر سیف الدین می باشد. که در بندر سری بگاوان در ساراواک واقع شده واز دیدنی ها و جاذبه های مشهور توریستی مالزی می باشد . و بزرگترین مسجد خاور دور نیز می باشد.این مسجد در کنار رودخانه برونئی بنا شده و توسط یک دهکده آبی به نام کامپونگ آیر محاصره شده و از معماری ایتالیایی واسلامی برخوردار است که مانند آن در سراسر جهان دیده نشده است. و در نوع خود بی نظیر است.و نکته جالب دیگر این است . که گنبد این مسجد تماما از طلا می باشد .تقریبا تمام مواد مورد استفاده در ساخت و ساز ساختمان از کشورهای دیگر وارد شده مانند لوستر از انگلیس،فرش از عربستان ( البته در این مورد خیلی کج سلیقه بوده اند!)،سنگ مرمراز ایتالیا...
اما نکته قابل توجه و جالب دیگر این مسجد این است که  به وسیله پلی بزرگ به یک ساختمان شبیه کشتی وصل شده است. و این مسجد نه تنها برای برگزاری نماز بوده بلکه برای مراسم و جشنهای رسمی مسلمانان مالزی می باشد.به وسیله پلی بزرگ به یک ساختمان شبیه کشتی وصل شده که مراسم و جشنهای رسمی در آنجا برگزار می شد.

تور مالزي

مسجد آهنی یا مسجد توانکو میزان زینال عابدین یکی از دیدنی ها و جاذبه های تور مالزی
  • مربوط به موضوع » <-CategoryName->

مسجد توانکو میزان زینال عابدین

مسجد توانکو میزان زینال عابدین یکی از دیدنی ها و جاذبه های تور مالزی می باشد که دومین مسجد مهم بعد از مسجد پوترا در پوتراجایا به حساب می آید. این مسجد در مقابل دادگستری قرار دارد.زمان ساخت این مسجد را 2004 تا 2009 میلادی می باشد.
به مسجد آهنی هم لقب داده اند، علت اینکه آن را مسجد آهنی نام نهاده اند این است که 70% مصالح این بنا از فولاد است معادل 6 هزار تن می باشد. محراب شیشه ای با ارتقاع 113 متر که وارداتی از آلمان می باشد دو آیه از سوره بقره و سوره آل عمران در سمت چپ و راست آن نوشته شده است.از جاذبه های این مسجد مالزی این می باشد. که این دیوار طوری طراحی شده که هیچ نوری از آن منعکس نمی شود به گونه ای که انگار آیه های قران روی هوا شناور است.این مسجد گنجایش 26 هزار نماز گزار را دارد.از نکات جالب دیگر این مسجد این است که اینجا طوری بنا شده است که نیازی به هیچ وسیله تهویه و خنک کننده ندارد.

تور مالزي

پرلیس از دیدنی های مالزی
  • مربوط به موضوع » <-CategoryName->

مکانها-مکان-دیدنی-جاذبه-جاهای-های دیدنی-مالزی-پرلیس


در شمال غربی مالزی و در همسایگی تایلند ، پرلیس  کوچکترین ایالت مالزی واقع است . ماهیگیری در این ایالت بزرگترین فعالیت اقتصادی شمرده میشود و در کنار آن برنجکاری .
روستاهای این ایالت هنوز به شکل قدیمی آن وجود دارند . با توجه به همسایگی تایلند مردم این ایالت از رسوم و زبان تایلندی تاثیراتی پذیرفته اند . این مسئله در شهر مرزی پاداتگ بسار (Besar Padang ) نمود بیشتری دارد ، شهری که در آن فرهنگ و رسوم مالزی و تایلند ادغام شده اند و هماهنگی جذابی را به وجود آورده اند .
تولیدات محلی میتواند سوغات قابل توجهی برای گردشگران باشد . ازدیدنی های مالزی در این شهرمیتوان از غار سنگی گوا کلام (Gua Kelam) در کاکی بوکیت (Kaki Bukit) به طول 370 متر و مزرعه مارها در سونگای باتو پاهات (Batu Pahat Sungai) و ونگ کلیان (wang Kelian) نام برد . کوالا پرلیس (Kuala Perlis) هم شهر ماهیگیری جذابیست . غذاهای دریایی و محلی این شهر معروف هستند ضمن آنکه این شهر محلیست که میتوان از آن طریق دریا به جزیره لنگکاوی (Pulau Langkawi)  مسافرت کرد .
کانگار  (Kangar)  پایتخت این ایالت است که در شش کیلومتری آن منطقه بسیار زیبائی به نام گونونگ مدان (Gunung Medan)  قرار گرفته که محل مناسبی برای پیک نیک است . آرو (Arau) شهریست در این ایالت که سلطان ایالت در آن اقامت دارد .

 

تور مالزي

پوتراجایا مالزی - Putrajaya Malaysia -پایتخت اداری مالزی
  • مربوط به موضوع » <-CategoryName->

پوتراجايا مرکز حکومتي جديد مالزي که ايده تاسيس پايتخت اداري جديد به عنوان جايگزين کوالالامپور، در اواخر سال 1980 و در زمان حاکميت ماهاتير محمد چهارمين نخست وزير مالزي شکل گرفت. هدف از اين کار، کاستن از تراکم کوالالامپور و فراهم کردن زمینه ادامه توسعه اين شهر به عنوان مرکز تجاري و مالي کشور بود. پوتراجايا در 19 اکتبر 1995 بنيان نهاده شد و به عنوان سومين منطقه فدرال مالزي معرفي گرديد.
پوتراجايا مرکز حکومتي جديد مالزي است که در مساحتي بالغ بر 4931 هکتار در جنوب ايالت سلنگور احداث گرديد. تونکو عبدالرحمن (Tunku Abdul Rahman) اولين نخست وزير و پدر استقلال مالزي دستور ساخت آنرا صادر و ماهاتير محمد ايده انتقال پايتخت به آنجا را مطرح کرد. در حال حاضر قلب سياسي و فرهنگي مالزي به اين شهر و کوالالامپور همچنان قلب اقتصادي و تجاري کشور است.
واقعيت اين است كه بلايا و مصايب شهرنشيني در اغلب نقاط جهان ويژگي ذاتي و اجتناب ناپذير اين پديده بهشمار ميرود. انگارهاي كه به ويژه در كشورهايي همچون ايران نمودي عيني دارد. شهرها هرچه بيشتر توسعه مييابند، متراكم تر، پرازدحام تر، آلوده تر ميشونداما شهرهايي مانند پوتراجايا كه در اين باره تجربيات متفاوتي نشان داد. ايده ايجاد چنين شهري به عنوان پايتختي اداري كه از تراكم كوالالامپور كم كند، سال 1980 مطرح شد.
پوتراجايا، كوالالامپور را نجات داد و نگذاشت به مصايب ديگر كلانشهرهاي آسيا مثل توكيو، تهران، بمبئي، بانكوك و ... دچار شود. جالب است كه خود شهر، شهري كه در 5 سال ساخته شده بود، چنان زيبايي باشكوه و آرامش كمنظيري دارد كه اكنون از آن به عنوان يكي از دیدنی های مالزی نام برده ميشود. پوتراجايا به خاطر طبيعت گسترده و بهره گيري از  معماري ايراني، آسيايي و اسلامي در آن روحي يگانه دارد و به قولي «باغشهر زيباي مشرق زمين» است.


 

تور مالزي

غارها مالزی
  • مربوط به موضوع » <-CategoryName->

یکی از دیدنی های مالزی که در تور مالزی میتواند مورد توجه قرار گیرد غارهای این کشور زیبا است  مهمترین غارهای مالزی عبارت است از:
غار نياح در ساراواك غارهاي باتودر شمال كوالالامپور  غار كاتدرال يكي از بزرگترين غارهاي مجموعه ي باتو است.و غار آهو یکی از بزرگترين غارهاي دنياست. ارتفاع و پهناي آن 120 متر و طول آن بيش از 2كيلومتر است غار كليرواتربه معني غار آب زلال، طولاني ترين غار در جنوب شرقي آسياست كه طول آن75 كيلومتراست و يك رودخانه ي زيرزميني و تونل هاي مارپيچي دارد غار سام پوتونگ که در صورت داشتن زمان زیاد در تور مالزی میتوانید از این مناظر زیبا وخدادای هم استفاده کنید.
 

تور مالزي

دیدنی های مالزی-Spectacular Malaysia-دارای جزایر بکر ودیدنی
  • مربوط به موضوع » <-CategoryName->

مالزی به خوبی از منابع طبیعی در نواحی خود برخوردار است همچون کشاورزی، جنگلداری و نیز مواد معدنی. از لحاظ کشاورزی، مالزی اولین صادر کننده پلاستیک طبیعی (کائوچو) و خرمای روغنی است مالزی یک جامعه چنددینی است، و اسلام دین رسمی این کشور می‌باشدمردم مالزی افرادی بسیار خونگرم و میهمان نواز هستند. مسلمانها دارای رستورانها و فروشگاه‌هایی هستند که با آرم حلال مشخص می‌شوندجزیره مالزی به سبب داشتن سواحل بیشمار و گوناگون در بخش‌های مختلفش، یکی از بزرگترین و مهمترین مکانهای غواصی در دنیا شمرده می‌شود. محدوده ساراواک به سبب داشتن آبهای شفاف و گوناگونی ماهی‌ها از زیباترین دیدنی های مالزی به شمار می‌رود.
طبیعت زیبا و استوایی مالزی مکانهای متعددی را برای گردشگران علاقه‌مند به طبیعت ارائه می‌کند.
سواحل شرقی شبه جزیره مرکزی مالزی، دارای جزایر بسیار دیدنی و بکر می‌باشند که از آن جمله عبارتند از : جزیره پرهنتیان, جزیره ردانگ, جزیره تیومان.
برج‌های دوقلوی پتروناس که متعلق به شرکت نفتی پتروناس مالزی می‌باشند در حال حاضر بلندترین برجهای دوقلوی جهان می‌باشند که یکی از مکانهای توریستی شهر کوالالامپور را بوجود آورده‌اند.
مجسمهٔ ایستادهٔ بودا در باتو کیو  بلندترین مجسمهٔ ایستاده دنیاست که همه روزه تعداد زیادی از توریست‌ها از آن دیدن می‌کنند.
پارک پرنده‌ها واقع در شهر کوالالامپور نیز بزرگترین باغ پرنده‌های روباز در دنیاست.
بلندیهای گنتینگ و مجموعه هتلها و رستورانها به همراه تنها کازینو موجود در مالزی در فاصله کمی از کوالالامپور نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگران در مالزی می‌باشد. بازارهای محلی و فروشگاههای بسیار بزرگ داخل شهر کوالالامپور نیز شاید یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر برای عده‌ای از گردشگران باشددر تور مالزی همراه ما باشید تا این مکانهای زیبا را به بهترین صورت برای شما به یادگار بگذاریم.

تور مالزي

قلعه ی کورن والیس - Cornwallis از دیدنیهای پنانگ مالزی
  • مربوط به موضوع » <-CategoryName->

Cornwallis

 

قلعه ی کورن والیس - Cornwallis - دقیقا همانجایی ساخته شده که کاپیان فرانسیس لایت در سال 1786 میلادی به پنانگ قدم گذاشت. هدف این قلعه حفاظت از لنگرگاه در مقابل حملات احتمالی فرانسویان بوده است. این قلعه به نام ژنرال حاکم بر هند، چارلز مارکز کورن والیس نامیده شده است و در اصل قلعه ای چوبی بوده که در سال 1808 تا 1810 توسط زندانیان با مصالحی محکم تر بازسازی شد. امروزه گردشگران در این قلعه شاهد گالری وسایل باستانی، تئاتر هوای آزاد، پارک و مرکز آثار دستی می باشند. مخصوصا توپ های جنگی هلندی که در سال 1606 از طرف هلند به عنوان هدیه به سلطان Johor داده شده اند، بسیار مورد توجه هستند.و جزئی از دیدنی های مالزی  بالاخص دیدنی های پنانگ می باشد.

زمان کار: همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 7 عصر
آدرس: Padang Kota Lama

تور مالزي

بازار معروف Flea یکی از دیدنی های پنانگ مالزی
  • مربوط به موضوع » <-CategoryName->

بازار معروف Flea یکی از دیدنی های پنانگ مالزی محسوب می شود. زمانی که به پنانگ رفتید درکنار گردش و تفریح و آب بازی و غواصی خیلی خوب است که سری هم به بازار Flea بزنید.هر چه که بخواهید می توانید تهیه کنید. مهمترین و معروفترین بخش های این مرکز خرید پنانگ Lorong Kuilt , Rope Walk flea و Gurney Plaza  می باشد. در ضمن از میوه های شیرین و خوشمزه و گاهی هم عجیب پنانگ نیز می توانید کامتان را شیرین تر کنید.

 

تور مالزي